ГлавнаяО насНовостиСтатьиРешенияКонтакты
Украинский интегратор защиты персональных данных

Бази персональних даних та видавці: коли реєстрація баз є доцільною

Бази персональних даних та видавці

Новий Закон України "Про захист персональних даних" (надалі – Закон) нещодавно доповнено нормами, що запроваджують відповідальність за його порушення.

Експерти Юридичного Медіа Комітету (ЮМК) Української Асоціації Видавців (УАВПП) визначили перелік критеріїв, за якими можна визначити ті бази персональних даних, які необхідно зареєструвати до 1 січня 2012 року.

Ті, кому необхідні консультації та роз'яснення щодо того, як це правильно зробити, можуть звертатися до УАВПП.

1 серпня 2011 року відбулось засідання Юридичного медіа комітету УАВПП, присвячене обговоренню захисту персональних даних у ЗМІ. У засіданні взяли участь: Голова Державної служби України з питань захисту персональних даних Мервінський Олексій Іванович, Заступник Голови Державної служби України з питань захисту персональних даних Козак Володимир Федорович, представники Міністерства юстиції та видавничих компаній-членів УАВПП.

Результат обговорення – перелік головних ризиків для видавців у питанні реєстрації баз персональних даних та чіткі критерії щодо визначення саме тих баз, які необхідно зареєструвати у встановлений законом термін. Документ із зведенням цих головних напрацювань зараз готується, і буде опублікований на спеціалізованому веб-ресурсі видавців на початку вересня 2011 року.

Важливо: необхідно реєструвати персональні дані фізичних осіб (надалі – ПД), оскільки власники ПД потенційно можуть звернутися зі скаргою на незаконну обробку даних про себе. До таких даних може належати будь-яка інформація, що дозволяє ідентифікувати особу, у тому числі номер телефону чи адреса електронної пошти. Окрім реєстрації бази ПД, компанія має задокументувати правила обробки ПД та призначити особу, відповідальну за їх обробку.

Олександр Дяченко, юрист УАВПП: Визначення Закону відносить до персональних даних практично будь-яку інформацію про особу, яка дозволяє ідентифікувати її – наприклад, номер телефону чи e-mail. Таким чином дзвінок чи електронний лист, направлений клієнту, є доказом того, що у вас є персональні дані цієї особи. Власник персональних даних має право перевірити чи законно ці дані оброблюються та подати скаргу, якщо це не так. Відповідальність за порушення Закону встановлена нещодавно, і санкції за порушення почнуть застосовуватись із 1 січня 2012 року.

Щоб допомогти видавничим компаніям адаптуватись до нового законодавства, юридичний відділ УАВПП надає консультації та протягом місяця підготує комплексний документ "Кодекс захисту персональних даних".

Порядок реєстрації баз ПД, форму заяви про реєстрацію, а також відповіді на типові питання можна знайти на сайті Державної служби України з питань захисту персональних даних.

Наступна зустріч членів ЮМК УАВПП відбудеться у серпні 2011 року. Тема – Доступ до інформації та захист джерел інформації для журналістів.


Sostav.ua (29.08.2011 в 08:46) | вверх страницы | к списку статей

Общие вопросы:

Что нас ждет в 2011 году и о чем необходимо задуматься сегодня?
Что такое защита персональных данных?
Для чего это необходимо?
Если не выполнять требования Закона?
Типовые нарушения
Какие риски неисполнения требований законодательства?
Сколько потребуется времени и средств?
Что необходимо делать?
Кому доверить внедрение защиты персональных данных?
ГлавнаяО насНовостиСтатьиРешенияКонтакты
Контактная информация
© 2003-2011 ООО "Ди Эй Кей продакшн"