ГлавнаяО насНовостиСтатьиРешенияКонтакты
Украинский интегратор защиты персональных данных

Як заробити мільйони на резервних копіях

Резервні копії

Щоб наростити м'язи, IT-стартапу не обов'язково їхати в Кремнієву долину. Досить роззирнутися навколо себе і знайти клієнтів, на яких раніше ніхто не звертав уваги.

Остін Маккорд подає нам чашку рідкого азоту. "Суньте туди палець, і рідина моментально випарується", – каже 29-річний гендиректор компанії Datto. Ми робимо так, як він сказав, і азот тут же закипає. "Ми купили цілий резервуар, щоб зробити морозиво, а потім заради сміху стали поливати все підряд. Якось раз заморозили кілька комп'ютерів, і вони просто розсипалися", – посміхається Маккорд. Він вихлюпує вміст чашки на підлогу і продовжує екскурсію по офісу Datto.

Це місце – рай для любителів усіляких чудасій. Світлодіодна відеостіна для комп'ютерних ігор, колекція саморобних безпілотників, японські спальні кабінки – всі ці високотехнологічні іграшки навіюють думки про Кремнієву долину. Але до неї від офісу Datto не близько, майже 5 000 км. Фірма влаштувалася в непоказному бізнес-центрі в Норуолку, штат Коннектикут. Бізнес, яким вона займається, теж нуднуватий: створення систем резервного копіювання і відновлення даних.

Фактично, Datto заробляє тим же, чим і Amazon – продає підписку на хмарні сервіси. В Amazon будь-яка компанія може дешево купити стільки обчислювальних потужностей, скільки здатна проковтнути. Завдяки послузі Datto вона миттєво відновить свою комп'ютерну мережу, якщо щось пішло не так.

Засновники інтернет-месенджерів Snapchat і WhatsApp – улюбленці Кремнієвої долини – прославилися тим, що довели армію своїх користувачів до сотень мільйонів. Маккорд без зайвого шуму виконує той же трюк. Але тільки не з користувачами, а з обсягом виторгу Datto. Поруч з відеоіграми на екранах в його офісі відображаються цифри щоденних продажів, з точністю до цента. У 2014 році компанія заробила майже $100 млн – у 32 рази більше, ніж у 2010-му. Сьогодні понад 400 співробітників Datto обслуговують 5 млн клієнтів по всьому світу: жменька замовників є навіть у Гренландії.

Успіхи Datto не залишилися непоміченими. У початку 2013 року один із гравців ринку інформаційної безпеки (Маккорд його не називає) запропонував за фірму $100 млн. Але засновник Datto, який тоді володів 100% її акцій, відмовився – він був не готовий. Замість того щоб продати компанію, Маккорд залучив $25 млн від венчурного фонду General Catalyst Partners. Після цього раунду інвестицій у раду директорів Datto увійшли екс-гендиректор постачальника хмарних послуг Akamai Пол Саган і колишній технічний директор компанії з розробки платформ для віртуалізації VMware Стів Херрод. Вони мали перетворити Datto на мільярдний бізнес. "Ми здатні потіснити найбільших гравців: Symantec, HP, EMC, – упевнений Маккорд. – Звучить неймовірно. Навіть шалено. Але саме така мета".

Маккорд пропонує малому бізнесу те, що раніше було доступно тільки великим корпораціям. Звернувшись в Datto, юридичні контори, проектні бюро та стоматологічні кабінети отримують послуги надійного резервного копіювання інформації. Створене компанією обладнання та програмне забезпечення кожні п'ять хвилин робить "моментальний знімок" всієї IT-системи клієнта. Дані зберігаються і на комп'ютерах замовника, і в інтернеті. Завдяки цьому їх можна відновити в будь-який час і в будь-якому місці – там, де є інтернет-підключення.

Про розцінки на свої послуги Datto не надто розповідає. Але один з її партнерів зізнався, що підписка на сервіс коштує $350 на місяць. Крім того, клієнт повинен сплатити $2 800, після чого отримує 1ТБ місця на серверах Datto.

Коли в 2011-му над містечком Джоплін у штаті Міссурі пронісся потужний торнадо, Datto миттєво відновила місцевим лікарням доступ до електронних медичних карток пацієнтів. Роботу серверів нью-йоркського хедж-фонду Richmond Hill, після того як їх затопило через ураган "Сенді", Datto відновила за лічені хвилини. "Остін каже невеликим компаніям: оплатіть підписку на послуги, а якщо виникнуть труднощі, то я все вирішу, – пояснює Саган. – Маккорд вийшов на тих замовників, з якими ніхто навіть спілкуватися не хотів".

Маккорд – з когорти технарів. У молодших класах він конструював машини Руба Голдберга – вибудовував довгі ланцюжки з кумедних механізмів, які спрацьовували один за одним за принципом доміно. А в старшому віці писав для школи програми-відеоредактори і лагодив телевізори, які знаходив на міському звалищі. Вступивши до Рочестерського технологічного інституту, він став вивчати електротехніку. Але незабаром визнав її занадто легкою і переключився на біоінформатику.

Влітку 2007-го Маккорд почав створювати власні пристрої для резервного копіювання даних. Він склеював термоклеєм друковані плати Linksys і писав програмне забезпечення в підвалі проектно-конструкторської фірми свого батька. У 2008 році завдяки статті на комп'ютерному сайті Gizmodo з'явилися перші клієнти. Потім Маккорд побудував систему для синхронізації даних між комп'ютерами (щось схоже на Dropbox, тільки без хмарного сервісу). Після того як молодий підприємець орендував два стенди на комп'ютерній виставці CES в Лас-Вегасі, його борг по кредитній карті злетів до $80 000. Один із постачальників, які працювали з мережею магазинів побутової електроніки Best Buy, замовив у МакКорд під реалізацію 2 000 пристроїв резервного копіювання. Підприємець і досі збирав їх вручну і не вилазив з боргів. "Я перестав спати. Стало боліти у грудях, – згадує Маккорд. – Думав, проблеми з серцем, але виявилося, що я занадто багато нервував".

Коли Маккорд зрозумів, що не в змозі виконати замовлення, перестав шукати клієнтів на роздрібному ринку. Йому потрібен був бізнес-продукт, який приносив би постійний дохід. У підсумку він знайшов систему резервного копіювання Zenith InfoTech на платформі Windows і створив її покращену версію на Linux. Але організувати прямі продажі мільйонам невеликих фірм – непідйомна задача. Тому Маккорд зосередився на кількох посередниках, через яких просував новий продукт. До кінця 2009-го щомісячний виторг Dаtto досягав $70 000, а за 2010 рік фірма заробила $3 млн.

Потім трапилася катастрофа. Маккорд випустив новий продукт під назвою Aurora, який відновлював обвалену систему приблизно за годину. Aurora чудово працювала на нових комп'ютерах, але на старих давала збої. Кожен проданий пристрій примножував проблеми служби підтримки. Довелося створювати новий продукт, причому з нуля. І паралельно продавати дефектний – адже треба було платити зарплату співробітникам. Через кілька місяців Маккорд випустив систему Siris, яка скорочувала час відновлення даних до шести секунд. Клієнти, які купили бракований товар, отримували безкоштовне оновлення. У 2011-му виторг досяг $9 млн, а наступного року – $25 млн.

На початку 2013-го Маккорд отримав пропозицію продати фірму за $100 млн. Його мучили сумніви. "Було ясно, що вони розформують компанію. Я не хотів бачити, як будуть звільняти моїх людей, – розповідає підприємець. – Тому відмовився. У мене з'явилася рідкісна можливість підняти власний бізнес. Було б смішно не скористатися нею на повну".

А значить, потрібно було освоювати нові види даних. У грудні минулого року Маккорд купив массачусетський стартап Backupify. Ця компанія займалася резервним копіюванням інформації в хмарних додатках на зразок Salesforce і Google Apps. "Щоб стати мільярдером, необов'язково створювати інтернет-месенджер, – запевняє Маккорд. – Замість цього достатньо знайти якийсь продукт, зробити його на 30% кращим і на 10% дешевшим. І ось у вас вже неймовірно прибутковий бізнес".

Автор статті: Стівен Бертоні


Forbes.ua (17.06.2015 в 09:23) | вверх страницы | к списку статей

Общие вопросы:

Что такое защита персональных данных?
Для чего это необходимо?
Если не выполнять требования Закона?
Типовые нарушения
Какие риски неисполнения требований законодательства?
Сколько потребуется времени и средств?
Что необходимо делать?
Кому доверить внедрение защиты персональных данных?
ГлавнаяО насНовостиСтатьиРешенияКонтакты
Контактная информация
© 2003-2015 ООО "Ди Эй Кей продакшн"