Нелегальні бази даних можуть "відгукнутися" бізнесменам
За незареєстровану базу даних у Державній службі з питань захисту персональних даних підприємцю загрожує відповідальність.
Про це повідомив кореспонденту "Коментарів" глава Державної служби з питань захисту персональних даних Олексій Мервінський.
"Прийнятий 2 червня Верховною Радою Закон встановлює відповідальність (за нереєстрацію) і вступає в силу з 1 січня 2012 року. Це як адміністративна, так і кримінальна відповідальність", – сказав Мервінський. Разом з тим називати суми штрафів в службі поки відмовляються.
Винятки отримали бази персональних даних, зібрані для особистого користування, а також бази журналістів, їх реєструвати не потрібно.
Як відзначили в Державній службі з питань захисту персональних даних (ДСЗПД), реєструвати будуть саму базу даних, а не її зміст.
"Реєструється не зміст бази персональних даних, а сам факт наявності цієї бази. Для того щоб кожен громадянин, кожен підприємець знав, куди звернутися, в разі якщо він вважає, що його персональні дані обробляються незаконно. Це єдина, виняткова функція створення реєстру", – сказали в ДСЗПД.
У ДСЗПД запевнили, що реєстрація бази персональних даних буде проходити безкоштовно, без додаткових комісій і зборів.
Нагадаємо, Кабмін Постановою №616 зобов'язав компанії, які володіють базами персональних даних, реєструвати їх у Державній службі з питань захисту персональних даних з 1 липня 2011 року.
Comments.UA (05.07.2011 в 11:06) | вверх страницы | к списку новостей
|